Výskum bojiska v okolí Ivano-Frankivska

Pridané: 1.12.2021 22:39:39 Počet zobrazení: 381

01 December 2021

Občianske združenie Klub vojenskej histórie Beskydy dlhodobo spolupracuje s partnerskými organizáciami z viacerých krajín Európy. Najužšie kontakty máme s partnermi vo V4, ale tiež v Rakúsko, Slovinsku a Taliansku. V poslednom období sa snažíme nadviazať silnejšie väzby s kolegami na Ukrajine.

Výskum bojiska v okolí Ivano-Frankivska

V novembri 2021 sme sa zúčastnili medzinárodnej vedeckej konferencie v meste Ivano-Frankivsk na Ukrajine. Podujatie pripravila miestna univerzita v spolupráci s občianskými združeniami, ktoré sa venujú výskumu témy prvej svetovej vojny. Okrem historikov z Ukrajiny sa ho zúčastnili aj kolegovia zo Slovenska a Českej republiky.

Súčasťou podujatia bola nielen odborná konferencia, ale aj exkurzia na niekdajšie bojisko. Mali sme možnosť navštíviť niekoľko vojnových cintorínov a tiež miestne múzea venujúce sa čiastočne aj udalostiam prvej svetovej vojny. Kolegovia z Ukrajiny v súčasnej dobe pripravujú vydanie zborníka príspevkov z tejto konferencie. Podujatie hodnotíme ako veľmi prínosne a v spolupráci budeme pokračovať aj v najbližšom období. 

Prihlásenie