Vydali sme zoznam padlých vojakov rakúsko-uhorského 66. pešieho pluku

Pridané: 29.11.2022 10:18:27 Počet zobrazení: 531

29 November 2022

Po rokoch práce sa nám podarilo dokončiť výskum padlých vojakov ďalšej konkrétnej rakúsko-uhorskej jednotky. Konkrétne ide o "užhorodský" Peší pluk č. 66 (Infanterieregiment nr. 66, skratka IR6), v ktorom slúžili aj tisíce mužov z regiónu Zemplína. V tomto zozname sa nám podarilo zhromaždiť záznamy o 4 341 mužoch, ktorí zomreli v priebehu vojny a tesne po nej a ich smrť bola zaznamenaná v matrikách padlých tejto jednotky.

Vydali sme zoznam padlých vojakov rakúsko-uhorského 66. pešieho pluku

Sme veľmi radi, že sa nám podarilo tento zoznam dostať do podoby ucelenej knižnej publikácie. Dúfame, že si nájde cestu ku všetkým, ktorí pátrajú po osudoch svojich predkov, či iným záujemcom o našu vojenskú históriu.

Zostavovateľom 368 stranového zoznamu je PhDr. Radoslav Turik. Táto publikácia však vznikla najmä vďaka tomu, že sme dokázali pre náš výskum (týkajúci sa padlých vojakov v prvej svetovej vojne) nadchnúť skupinu dobrovoľníkov a spolupracovníkov, bez ktorých by naša práca trvala omnoho dlhšie. Za ich snahu a ochotu obetovať tejto činnosti svoj voľný čas im ďakujeme.

Za podporu ďakujeme Prešovský samosprávny kraj. Projekt vydania publikácie bol podporený z rozpočtu Prešovského samosprávneho kraja, na základe zmluvy č. 865/2022/OPR. Názov podporovanej činnosti: Publikácia: Zoznam padlých vojakov rakúsko-uhorského Pešieho pluku č. 66.

psk

Prihlásenie