Tradičná brigáda na vojnovom cintoríne Veľkrop

Pridané: 20.9.2022 14:04:57 Počet zobrazení: 555

20 September 2022

Piatok 16. septembra 2022 naši dobrovoľníci pomáhali s údržbou vojnového cintorína v obci Veľkrope v okrese Stropkov. Brigády sa zúčastnili dobrovoľníci zo Slovenska a Poľska.

Tradičná brigáda na vojnovom cintoríne Veľkrop

Vojnový cintorín v obci Veľkrop je najväčší vojnový cintorín z prvej svetovej vojny na Slovensku. V rokoch 2010 až 2018 sa uskutočnila jeho rekonštrukcia. Realizovali ju obec Veľkrop a Klub vojenskej histórie Beskydy. Dobrovoľníci zo Slovenska a zahraničia na ploche cintorína odpracovali tisíce hodín. Slávnostnou posviackou však naša spolupráca neskončila.
Obec zabezpečuje pravidelnú údržbu vojnového cintorína. Každoročne však do Veľkropu prichádzajú aj dobrovoľníci aby pomohli so starostlivosťou o tento vojnový cintorín.

Počas poslednej brigády sa dobrovoľníci venovali náteru krížov a oplotenia vojnového cintorína. Obnovený bol tiež náter na informačných paneloch a lavičkách. Dobrovoľníci tiež pomohli s kosením plochy cintorína a jeho blízkeho okolia.

Pri našej práci používame produkty značky Remmers. Ich lazúry používame dlhodobo a sme s nimi veľmi spokojní. Osvedčili sa aj v náročných klimatických podmienkach Karpát. Podukty značky Remmers nájdete TU.

Remmers

Prihlásenie