Projekt pamätných zvoníc úspešne pokračuje v Slovinsku

Pridané: 9.4.2022 13:44:29 Počet zobrazení: 358

09 Apríl 2022

V roku 2016 sme prezentovali ideu vybudovať zvonice na bojiskách prvej svetovej vojny, kde bojovali naši pradedovia. V týchto dňoch dokončujeme zvonicu v Slovinsku. Nachádzať sa bude v novovybudovanom muzeálnom parku Vinišče pri občine Renče-Vogrsko.

Projekt pamätných zvoníc úspešne pokračuje v Slovinsku

Prvú zvonicu sme pred dvoma rokmi postavili na severovýchodnom Slovensku nad obcou Hostovice na vrchu Skory. V roku 2018 pribudli zvonice v Oravskom Podzámku a pri obci Jangrot v Poľsku.
Pandémia oddialila naše plány v Slovinsku. V minulom roku sa uskutočnil transport zvonice. V týchto dňoch naši členovia  dokončujú montáž zvonice. Už čoskoro bude celý muzeálny park Vinišče spolu so zvonicou predstavený verejnosti.

Veľké poďakovanie za celú aktivitu patrí najmä Jozefovi Krupovi - otcovi myšlienky pamätných zvoníc. Remeselníkom za obrovský kus odvedenej práce. Občine Renče-Vogrsko za vynikajúcu spoluprácu. Organizácii Pot miru/Walk of Peace za dlhodobú perfektnú spoluprácu, vďaka ktorej spoločne už dlhé roky prezentujeme dedičstvo prvej svetovej vojny. V neposlednom rade za podporu ďakujeme Slovenskému veľvyslanectvu v Slovinsku.

Prihlásenie