Pripravujeme časti oplotenia na vojnové cintoríny

Pridané: 17.9.2022 10:29:10 Počet zobrazení: 398

17 September 2022

Jednou z hlavných činností Klubu vojenskej histórie Beskydy je záchrana a obnova vojnových cintorínov z prvej svetovej vojny. Naši dobrovoľníci sa venujú nielen obnove vojnových cintorínov, ale pomáhame tiež s údržbou pietnych miest, ktoré sme obnovili v minulosti.

Pripravujeme časti oplotenia na vojnové cintoríny

Priebežne počas celého roka pracujeme na príprave materiálov, ktoré pri obnovách používame. V minulých mesiacoch sme sa venovali najmä odkôrovaniu žrdí smrekovca opadavého, ktorý používame pri stavbe oplotení, alebo výrobe lavičiek. V súčasnej dobre pripravujeme jednotlivé diely oplotenia, ktoré sú následne zmontované priamo na mieste. 

Počas letných a jesených mesiacov naši dobrovoľníci natierali prvky oplotenia lazúrov. Aj touto cestou ďakujeme firme Remmers, ktorá podporila naše aktivity. Farby tejto značky používame dlhodobo a sme s nimi veľmi spokojní. Osvedčili sa aj v náročných klimatických podmienkach Karpát.

Natieranie prvkov oplotenia.

V nasledujúcich týždňoch budú prvky oplotenia inštalované priamo v teréne na viacerých vojnových cintorínich. Bližšie informácie prinesieme v ďalších článkoch.

Remmers

Podukty značky Remmers nájdete TU.

 

 

Prihlásenie