Pochod k zvonici na vrchu Skory

Pridané: 4.8.2022 12:51:02 Počet zobrazení: 671

04 August 2022

Sobotu 30. júla 2022 sa uskutočnil už VII. ročník turistického pochodu k zvonici na bojisku prvej svetovej vojny na vrchu Skory nad obcou Hostovice. Zúčastnilo sa ho približne 50 turistov zo Slovenska a Poľska.

Pochod k zvonici na vrchu Skory

Podujatie sa začalo ráno o 08:00 pri obecnom úrade v obci Hostovice. Odtiaľ sa turisti presunuli na vojnový cintorín v obci, kde sa uskutočnil krátky pietny akt. Následne skupina vyše 50 turistov pokračovala po náučnom chodníku k zvonici, ktorá je od obce vzdialená približne 6 km

Pri zvonici sa uskutočnila krátka motlitba za padlách vojakov. Modlitbu spolu s krátku kázňou predniesol štábny kaplán kpt. Mgr. Slavomír Krajňák z 2. mechanizovanej brigády OSSR. Čestnú stráž počas pietnych aktov zabezpečovali vojaci 21. samohybného delostreleckého oddielu z Michaloviec. K turistom sa tiež prihovoril predseda Klubu vojenskej histórie Beskydy Mgr. Martin Drobňák a starosta obce Hostovice Ing. Peter Čopák. V populudňajších hodinách sa turisti vrátili späť do obce.

Klub vojenskej históri Beskydy ďakuje obci Hostovice za pomoc pri organizácii podujatia a Ozbrojeným silám SR za spoluprácu.

Prihlásenie