Od začiatku vojny pomáhame kolegom na Ukrajine

Pridané: 4.6.2022 11:37:12 Počet zobrazení: 237

04 Jún 2022

Ráno 24. februára 2022 sme sa zobudili do dňa, kedy Ruská federácia napadla Ukrajinu. Od prvých chvíľ sme zaujali jasný postoj, že agresiu je nutné nielen odsúdiť, ale Ukrajine treba pomôcť. Už 101 dní Ukrajinci bránia svoju krajinu a vzdorujú ruskej agresii. Tri mesiace bojujú, zomierajú a trpia aj za naše hodnoty. Každý deň môžeme vidieť strašné obrazy vojnových hrôz v ktorých trpia nielen vojaci, ale najmä civilné obyvateľstvo. Sme svedkami vojnových zločinov o ktorých sme si mysleli, že nepatria do civilizovaného sveta. Medzi miliónmi ľudí, ktorých vojna zasiahla je aj mnoho našich kamarátov s ktorými dlhodobo spolupracujeme. Som hrdý, že neostalo len pri slovách, ale naši dobrovoľníci a kamaráti od prvých dní pomáhajú.

Od začiatku vojny pomáhame kolegom na Ukrajine

Naši členovia a spolupracovníci pomáhajú rôznym spôsobom. Každý podľa svojich možností. V prvých dňoch sme pomáhali s pomocou pre vojnových utečencov. Mnoho našich kamarátov posielalo materiálnu, ale aj finančnú pomoc. Viacerí sme sa zapojili ako dobrovoľníci. Hneď, keď to len bolo možné, sme začali posielať pomoc aj priamo na Ukrajinu. Adresne, priamo našim kamarátom na základe ich požiadaviek.

S požiadavkou na pomoc som oslovil mnoho našich kamarátov a známych. Firmy s ktorými spolupracujeme. Väčšinou sme narazili na veľmi ústretový a nezištný prístup. Aby bola pomoc čo najefektívnejšia, skoordinovali sme ju s našimi kolegami zo Signum belli 1914 z Českej republiky. Nesmierne ma teší, že sa zapojili aj kamaráti historici z Maďarska.

Pomoc Červenému krížu

Vojna sa dnes stala bežnou súčasťou nášho života. Zvykli sme si. To čo nás prvé dni šokovalo sa dnes berie ako normálne. Ochota pomáhať, ktorej svedkami sme boli prvé dni konfliktu, sa tiež pomaly vyčerpáva. O to dôležitejšie je pokračovať.

Vojaci s našou pomocou

Ďakujem všetkým dobrovoľníkom za ich ochotu pomáhať počas posledných troch mesiacov. Ďakujem tiež darcom a podporovateľom za pomoc. Viem, že naše aktivity sú len kvapkou v mori, ale každá takáto kvapka vytvára prúd, ktorý pomáha chrániť hodnoty v ktoré veríme.

Logo našej pomoci

Prihlásenie