Naši dobrovoľníci pracovali na vojnových cintorínoch

Pridané: 15.8.2022 14:25:17 Počet zobrazení: 654

15 August 2022

Počas víkendu 12. - 13. augusta 2022 pracovali dobrovoľníci z nášho združenia na vojnových cintorínoch nad obcou Výrava.

Naši dobrovoľníci pracovali na vojnových cintorínoch

Klub vojenskej histórie Beskydy a obec Výrava spolupracujú už dlhodobo. V roku 2009 dobrovoľnici z klubu a obce spoločne lokalizovali a následne od náletových drevín vyčistili vojnové cintoríny, ktoré sa v okolí obce nachádzali. Nasledovala postupná obnova pietnych miest z rokov 1914 - 1918 a vybudovanie náučného turistického chodníka priamo na niekdajšie bojisko. Spolupráca pokračovala aj v ďalších rokov a naši dobrovoľníci pomáhali so starostlivosťou o vojnové cintoríny v horach nad Výravou. Zub času je však neúprosný a po viac ako desať rokoch je nutná opätovná obnova týchto miest.

V auguste 2022 naši dobrovoľníci opäť brigádovali vo Výrave. Cieľom brigády bolo najmä odstránenie starého oplotenia a celková úprava plochy a okolia cintorínov. V najbližšom období je totiž plánovaná celková obnova týchto pietnych miest a je preto dôležité tieto miesta na nadchádzajúce práce pripraviť. Revitalizovaný bude aj náučný turitsický chodník, ktorý k cintorínom vedie.

Prihlásenie