Kolegom na Ukrajinu sme pomohli zabezpečiť auto, ktoré poputuje priamo k vojakom

Pridané: 31.10.2022 17:49:17 Počet zobrazení: 127

31 Október 2022

V lete nás oslovili kolegovia so žiadosťou o pomoc s nákupom vozidla pre potreby teritoriálnej obrany 102. brigády Ozbrojených síl Ukrajiny. Okamžite sme začali zháňať finančné prostriedky na nákup vozidla. Išlo o spoločnú aktivitu organizácii Klub vojenskej histórie Beskydy a Signum belli 1914.

Kolegom na Ukrajinu sme pomohli zabezpečiť auto, ktoré poputuje priamo k vojakom

V septembri 2022 sa podarilo vyzbierať dostatočnú sumu. Nasledovalo zakúpenie vozidla a jeho generálka. V týchto dňoch vozidlo poputuje k blízkosti frontu, kde bude nápomocné pri logistickej podpore vojakom ukrajinskej armády. Zároveň sa nám podarilo dať dokopy vybavenie pre auto (zdvihák, ťažné lano, sada kľúčov, štartovacie káble, lopatka a pod.), ktoré je tiež súčasťpou pomoci.
Od prvého dňa vojny sme presvedčení o tom, že ruská agresia voči Ukrajine je odsúdenia hodná. V prvých hodinách vojny sme napísali, že je našou povinnosťou Ukrajine pomôcť. Všetkými silami a prostriedkami. Zlo nakoniec vždy prehrá. Porazí ho odhodlanie obyčajných ľudí, pre ktoré sú spravodlivosť a sloboda hodnoty, ktoré nielen uznávajú, ale sú ochotní za nich aj bojovať. Ukrajinci za ne dnes bojujú v zákopoch, my ostatní im musíme pomáhať zo zázemia.
Ďakujem, že pomáhate. Ak chcete podporiť našu iniciatívu "Historici historikom - pomoc pre Ukrajinu" napíšte nám (infokvhbeskydy@gmail.com). V najbližších dňoch a týždňoch budeme nakupovať zimné vybavenie, termoprádlo, plynové ohrievače a všetko o čo nás naši kolegovia požiadajú.

Pomoc

Prihlásenie